سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس اول : معرفی jQuery

lesson-1-jquery

پس از مدت ها به سخره گرفتن و نام بردن از جاوا اسکریپت به عنوان یک زبان ( نه خیلی جدی ) ، به لطف افزیش تقاضا برای برنامه های تحت وب پرتعامل ( Highly Interactive  ) ( که معمولا به نام های rich internet application و یا Dim-scriped application شناخته می شود ) و هم چنین تکنولوژی های Ajax ، جاوا اسکریپت توانسته است جایگاه خود را در چند سال اخیر مجددا به دست آورد . این زبان توانسته است با ارایه ی یک الگوی جدید و بهبود یافته ، تولید کنندگان برنامه های سمت کاربر را متقاعد کند تا به جای استفاده محدود از آن ، از تمام کتاب خانه های جاوا اسکریپت بهره ببرند و مشکلاتی مانند cross-browser را به سادگی برطرف کنند .
یکی از موارد وابسته به دنیای جاوا اسکریپت که به تازگی متولد شده است ، jQuery می باشد .jQuery ، برخلاف عمر کوتاهش توانسته است محبوبیت زیادی به دست آورد و مورد توجه شمار قابل توجهی از کمپانی های بزرگ قرار گیرد . IBM ، Netflix ، Amazon ، Dell ، Best Buy ، Twitter ، Bank of America  و تعدادی دیگر از کمپانی ها را می توان به عنوان برخی از کاربران دایمی jQuery نام برد .
مایکروسافت برای توزیع jQuery به همراه ابزار های visual studio ، کاندید شد و Nokia از jQuery برای تمام گوشی هایش ، که شامل نرم افزار های اجرای تحت وب می باشند ، استفاده می کند. این موارد دیگر بیان کننده ( خیلی جدی نبودن ) نیستند .
در مقایسه با سایر ابزار هایی که تاکید عمده ای بر روی تکنیک های هوشمند جاوا اسکریپت دارند ، هدف jQuery تغییر تفکر سازندگان وب سایت ها ، به ایجاد صفحه هایی با کارکرد بالا می باشد .به جای صرف زمان برای مقابله با پیچیدگی های جاوا اسکریپت پیشرفته ، طراحان می توانند با استفاده از زمان و دانش خود در زمینه CSS ، HTML ، XHTML و جاوا اسکریپت های ساده ، عناصر صفحه را مستقیما دست کاری کنند و از همین طریق تغییر های گسترده و سریعی انجام دهند .
در این دوره آموزشی نگاهی دقیق خواهیم داشت به امکاناتی که jQuery برای توسعه دهندگان صفحه های وب پرتعامل ارائه می دهد و این کار را با بررسی این نکته آغاز می کنیم که jQuery دقیقا چه چیزی برای توسعه دهندگان صفحه های وب آورده است .
آخرین و جدید ترین نسخه ی jQuery را می توان از وب سایت آن http://jquery.com تهیه کرد . نصب آن نیز مستلزم قرار دادن آن در کنار وب سایت  و استفاده از تگ <script> در صفحه مورد نظر می باشد .

<script type="text/javascript" src="scripts/jquery-1.4.js"></script>

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>