سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس اول : چارچوب دات نت

lesson 1 NET Framework

فناوری های مبتکرانه و پوشش دادن آن ها به صورت کلمات رمزینه شده ای که بسیار گیج کننده نیز بودند ، شهرت چشمگیری برای مایکروسافت به همراه داشت . چارچوب .NET ، ازجمله نمونه های اخیر است . این موضوع ، همواره به عنوان یک متد clone ( برنامه نویسی جاوا برای نسخه برداری از اشیا ) ضعیف در جاوا ، یک عبارت بی معنی در بازار یابی و تلاشی برای جانشین سازی اینترنت با فناوری اختصاصی یک شرکت با سهامی خاص توضیح داده شده است . اما هیچ یک از این توضیحات نتوانسته به درستی آن را توصیف کنند .
در حقیقت .NET در برگیرنده مجموعه ای از فناوری ها است . این فناوری ها ، برای تسهیل روند ساخت بازه وسیعی از انواع مختلف برنامه های کاربردی توسط برنامه نویسان ، طراحی شده اند . برنامه نویسان می توانند از چارچوب .NET برای ساخت برنامه های کاربردی بسیار توانای تحت ویندوز ، سرویس های قابل اجرا در یک بازه طولانی و حتی ابزار های خط فرمان استفاده کنند  .البته آن دسته از افرادی که به دنبال آشنایی با کاربرد .NET در ساخت برنامه های کاربردی ، به این دوره مراجعه می کنند ، در آینده از یک زیر مجموعه بخصوص از چارچوب .NET به نام ASP.NET و یکی از زبان های مرکزی .NET به نام C# به این منظور استفاده خواهند شد .
فناوری تشکیل دهنده .NET ، در این بخش مورد بررسی قرار می گیرند . در ابتدا تاریخچه گسترش وب و دلایل ایجاد چارچوب.NET و سپس اجزای مختلف .NET و چگونگی انطباق ASP.NET 4.5 بر مفاهیم ارائه شده مورد توجه قرار می گیرند .
انقلاب گسترش وب
اینترنت در اواخر دهه ۶۰ ، به عنوان یک تجربه آزمایشی آغاز شد . هدف آن ایجاد شبکه اطلاعاتی انعطاف پذیر بود . شبکه ای که بتواند در برابر از دست دادن چندین کامپیوتر مقاومت کند بدون اینکه از ارتباط مابقی کامپیوتر ها جلوگیری به عمل آورد . در ابتدا ، تنها موسسات آموزشی و نیرو های امنیتی می توانستند از اینترنت استفاده کنند . به مرور اینترنت به عنوان ابزاری برای هماهنگی های فرهنگی ، رشد یافت و محققان توانستند اطلاعات خود را در سراسر جهان به اشتراک گذارند . در اویل دهه ۹۰ ، مودم ایجاد شد . از آن جا که مودم ها می توانستند روی خط تلفن موجود کار کنند ، اینترنت در دسترس کاربران تجاری قرار گرفت . با ایجاد اولین مرورگر HTML در سال ۱۹۹۳ ، انقلاب اینترنت آغاز شد .

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>