سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس دهم : افزودن فرم های وب

web-5

در طول ساخت یک وب سایت ، به دفعات لازم می شود صفحات جدید وب یا  آیتم های دیگری به آن اضافه شوند . برای اضافه سازی این اجزا ، بعد از اینکه یک وب سایت ASP.NET را توسط Visual Studio ایجاد کردید ( بر اساس دروس قبلی ) می توانید از پنجره Solution Explorer استفاده کنید و همانند تصویر کادر افزودن اجزا سایت را باز کنید .

web-1

نکته : برای این درس در زمانیکه یک وب سایت جدید را اضافه می کنید از گزینه ی ASP.NET Empty Web Site استفاده کنید .
با کلیک بر روی گزینه ی Add New Item ( می توانید از کلید ترکیبی Ctrl+Shift+A استفاده کنید ) کادر مربوط به Add New Item باز می شود .

web-2

فایل های مختلفی را می توانید به  برنامه کاربردی تحت وب افزود از قبیل منابعی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند ( مانند فایل های تصویری ) ، فایل های مهمولی HTML ، فایل های کدی که شامل تعاریف کلاس ها هستند ، صفحات سبک ، فایل های داده ای ، فایل های پیکربندی و موارد دیگر . Visual Studio دارای ابزار های طراحی متعددی است که امکان ویرایش اکثر این فایل ها را به صورت مستقیم  درون محیط گسترش فراهم می کنند . متداول ترین اجزایی که معمولا به وب سایت ها اضافه می شوند ، فرم های وب ( web form ) هستند . فرم های وب همانند صفحات ASP.NET هستند که توسط کد C# تقویت می شوند . یک وب سایت ، با یکی از این صفحات ( به نام Default.aspx ) آغاز می شود اما برای تکمیل آن مطمئنا به تعداد زیادی از این صفحات نیاز است .
برای اضافه سازی یک فرم وب ، گزینه Web Form را درون کادر محاوره Add New Item انتخاب کنید ، دو گزینه جدید در قسمت پایین کادر محاوره مذکور نمایان می شود .
گزینه  Place code in a separate file ، امکانی را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید مدل کد نویسی برای صفحات وب خود انتخاب کنید . اگر این گزینه غیر فعال باشد ، Visual Studio یک صفحه وب با یک فایل جدا ایجاد می کند . سپس شما باید کل کد C# مورد نیاز برای فایل را درون همان فایلی قرار دهید که محتویات HTML قرار دارند . اگر گزینه مذکور فعال شود ، دو فایل کاملا مجزا توسط Visual Studio برای صفحه ایجاد می شود ، یکی برای محتویات HTML و دیگری برای کد های C# . از این روش که ساخت یافته تر نیز می باشد در این دوره آموزشی استفاده خواهیم کرد. فایده اصلی تقسیم صفحه وب ، به دو فایل مجزا ، مدیریت پذیری بیشتر آن هنگام کار روی مجموعه ای از صفحات است . البته هر دو روش ، از کارایی و بهره وری یکسانی برخور دار است .
گزینه دیگری نیز تحت عنوان Select Master Page وجود دارد . با استفاده از این گزینه می توان صفحه ای ایجاد کرد که طرح بندی آن درون فایل جداگانه ای تنظیم شده است . در رابطه با Master Page در آینده توضیحات کاملی را ارائه خواهیم داد .
پس از اینکه مدل کد نویسی را انتخاب کردید  و نمای مناسب برای صفحه وب درج کردید ، روی دکمه Add کلیک کنید تا صفحه مذکور  ایجاد شود . اگر گزینه Place code in separate file را فعال کرده باشید ( که پیشنهاد  هم می شود همین کار را انجام دهید ) ، پروژه شما نهایتا دارای دو فایل برای هر صفحه خواهد بود . یک فایل در برگیرنده محتوای HTML صفحه ( با پسوند .aspx ) و فایل دیگری، ذخیره کنند کد منبع صفحه ( این فایل همنام فایل قبلی است اما با پسوند aspx.cs ) خواهد بود . Solution Explorer برای شفاف سازی این ارتباط ، فایل کد را زیر فایل .aspx نمایش می دهد .

web-3

برای اضافه سازی فایل های موجود ، روی وب سایت خود در Solution Explorer  راست کلیک کنید و همانند تصویر بر روی Add Existing Item کلیک کنید .

web-4

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>