سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس یازدهم : آناتومی یک فرم وب

asp-net

شما می توانید صفحه ابتدایی وب را بدون نیاز به دانش HTML به سرعت سر هم کنید . برخی از انواع تغییرات را می توان هنگام کار مستقیم روی نشانه گذاری راحت تر اعمال کرد .کشف کنترل مورد نظر در نمای طراحی ، انتخاب آن و هر بار ویرایش یکی از خصوصیات آن از طریف پنجره Properties خسته کننده است .
استفاده از نمای منبع اغلب زمانی مناسب است که بخواهید محتوای ساده HTML اضافه کنید . جدای از این ها ، نباید هر آنچه را که روی صفحه وب قرار دارد ، یک کنترل تکامل یافته وب باشد . عناصر معمولی  HTML را می توان با استفاده از نمای طراحی اضافه کرد  ( تنها باید عناصر مورد نظر را از زبانه HTML موجود در Toolbox به درون صفحه کشید ) . درج عناصر به صورت دستی ، راحت تر است زیرا معمولا باید ترکیبی از عناصر را برای نیل به نتیجه مورد نظر خود به کار برد .

نشانه گذاری فرم وب

در صورت عدم آشنایی با صفحات HTML ، منبع صفحه وب می تواند کمی ترسناک  ودر غیر این صورت ، کمی عجیب به نظر برسد . دلیل آن این است که منبع یک فرم وب ASP.NET صد در صد HTML نیست و در عوض ، سندی است که علاوه بر HTML دارای اجزایی اضافی به نام کنترل های وب ASP.NET است .
هر فرم وب ASP.NET شامل تگ های HTML مانند <html> ، <head> و <body> است که بخش های ابتدایی صفحه وب را مشخص می کنند . تگ های HTML بیشتری هم می توان اضافه کرد  مانند پاراگراف های متن ( با استفاده از تگ <p> ) ، عناوین ( با استفاده از <h1> ، <h2> و <h3> ) ، جداول ( با استفاده از <table> ) و غیره . به غیر از HTML استاندارد ، عناصر مختص ASP.NET را نیز می توان به صفحه وب اضافه کرد . به عنوان مثال ، <asp:Button> نشان دهنده یک دکمه قابل کلیک است که کاری را روی سرور وب راه اندازی می کند . هنگامی که یک کنترل وب ASP.NET اضافه می شود ، در اصل شی ایجاد می شود که می توان درون کد صفحه وب با آن تعامل داشت و این موضوع به طرز عجیبی کاربرد دارد .
در یک صفحه وب نوشته شده  با ASP.NET موارد مختص به ASP.NET هیچ معنای خاصی برای مرورگر ندارند زیرا HTML معتبر نیستند . این موضوع ، مشکل خاصی در بر ندارد زیرا مرورگر وب اصلا این جزئیات را نمی بیند. در عوض موتورASP.NET  پس از اتمام پردازش کد روی سرور، یک تصویر لحظه ای  از HTML صفحه ایجاد می کند .
در این لحظه جزئیاتی مانند <asp:Button> با تگ های HTML که ظاهر یکسانی دارند ، جایگزین می شوند . موتور ASP.NET ، این تصویر لحظه ای HTML را به مرورگر ارسال می کند .

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>