سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس سیزدهم : قالب بندی متن توسط Console.Write و Console.WriteLine

lesson13

متد های Write و WriteLine از کلاس Console دارای قابلیت نمایش داده قالب بندی شده هستند . در برنامه زیر خروجی ها عبارت اند از رشته های “Welcome To” و “C# Programming” با استفاده از WriteLine .

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Welcome4
{
  class Program
  {
    static void Main(string[] args)
    {
      Console.WriteLine("{0}\n{1}", "Welcome To", "C# Programming!");
    }
  }
}
نمایش خطوط مضاعف با رشته قالب بندی متن

نمایش خطوط مضاعف با رشته قالب بندی متن

Console.WriteLine("{0}\n{1}", "Welcome To", "C# Programming!");

خط بالا متد Console.WriteLine را برای نمایش خروجی برنامه فراخوانی می کند . این متد با سه آرگومان فراخوانی شده است  .زمانیکه یک متد نیاز مند چند آرگومان باشد ، آرگومان ها توسط , ( کاما ) از یکدیگر جدا می شوند که به نام comma-separated list شناخته می شود .
بخاطر داشته باشید که اکثر عبارات در #C با یک سیمیکولن ( ; ) خاتمه پیدا می کنند . از این رو خط ۱۳ نشاندهنده ی فقط یک عبارت است . C# اجازه می دهد تا عبارات بزرگ و طولانی به چند خط تقسیم شوند . با این همه ، نمی توانید یک عبارت را از میانه یک شناسه یا رشته تقسیم کنید .
نکته : برای افزایش خوانایی برنامه ، پس از هر کاما در لیست آرگومان از یک فاصله ( space ) استفاده کنید .
خطا : تقسیم یک عبارت از میانه یک شناسه یا رشته ، خطای نحوی است .

رشته های فرمت و ایتم های فرمت

اولین آرگومان متد WriteLine ، رشته فرمت ( format stirng ) است که می تواند متشکل از یک متن ثابت ( fixed text ) و ایتم فرمت ( format items ) باشد . متن ثابت ، خروجی تولید شده توسط write line است که در خروجی برنامه مشاهده می کنید . هر آیتم فرمت یک جانگهدار برای یک مقدار بوده و نوع داده را در خروجی مشخص می کند . همچنین می تواند حاوی اطلاعات قالب بندی هم باشد .
ایتم های فرمت توسط کاراکتر {} محاط می شوند و حاوی دنباله ای  از کاراکتر ها هستند که به متد اعلان می کند که کدام آرگومان و چگونه در قالب بندی آن بکار گرفته شود . برای مثال ، ایتم فرمت {۰} یک جانگهدار برای اولین آرگومان اضافی است ( چراکه C# شمارش را از ۰ شروع می کند ) ، {۱} یک جانگهدار برای دومی و الی آخر است . رشته فرمت در خط ۱۳ مشخص می کند که متد Writeline باید دو آرگومان را در خروجی قرار داده و هر رشته با یک کاراکتر خط جدید همراه شود .

c sharp files

پسورد : cmsystem.ir

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>