سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس پانزدهم : مفاهیم حافظه

lesson15-c sharp

اسامی متغیر ها همانند number1 ، number2 و sum مطابق با مکان های واقعی در حافظه کامپیوتر هستند . هر متغیری دارای یک نام ، نوع ، سایز و مقدار است .در برنامه درس قبلی زمانیکه عبارت

Number1 = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());

اجرا شود ، عدد تایپ شدع توسط کاربر به مکانی از حافظه بنام number1 و با کمک کامپایلر قرار داده میشود . فرض کنید که کاربر عدد ۴۵ را به عنوان مقداری برای number1 وارد کند . کامپیوتر ۴۵ را دریافت و در مکان number1 همانند تصویر زیر قرار می دهد .

مکان حافظه در حال نمایش نام و مقدار متغیر number1

مکان حافظه در حال نمایش نام و مقدار متغیر number1

زمانیکه مقداری در یک مکان حافظه قرار می گیرد ، مقدار جدید بر روی مقدار قبلی بازنویسی می شود .
مجددا به سراغ جمع می رویم ، هنگامی که عبارت

Number2 = Conver.ToInt32(Console.ReadLine());

در خط ۲۰ اجرا شود ، فرض کنید کاربر مقدار ۷۲ را وارد سازد ، این مقدار وارد مکان number2 ، شده و تصویر حافظه همانند شکل زیر خواهد شد .

مکان های حافظه پس از ذخیره سازی مقادیر number1 و number2

مکان های حافظه پس از ذخیره سازی مقادیر number1 و number2

پس از اینکه برنامه درس قبل مقادیر number1 و number2 را دریافت کرد و بدست آورد ، این مقادیر را با هم جمع کرده و مجموع را درون متغیر sum قرار می دهد .

Sum = number1 + number2

علاوه بر آنکه عمل جمع را انجام می دهد ، مقدار حاصله را هم در sum ذخیره می سازد . این عمل زمانی رخ می دهد که مجموع دو متغیر numer1 و number2 محاسبه شده اند و در مکان sum ذخیره می شود . پس از اینکه sum محاسبه شد ، حافظه بفرم تصویر زیر تبدیل خواهد شد .

lesson15-3

توجه نمایید که مقادیر number1 و number2 پس از انجام محاسبه sum  همچنان بدون تغییر باقی می ماند . با اینکه از این مقادیر استفاده شده است ، اما مقادیراولیه آنها با انجام عمل محاسباتی از بین نمی رود .

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>