سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس چهارم : متحرک سازی متن

lesson-4-animating-titles

مکررا دیده اید که متون متحرک در صفحات مختلف سایت های FLASH به صورت های مختلفی مانند چرهیدن ، به هم ریختن حروف و بزرگ شدن خودنمایی می کنند و پس از این حرکات به مکانی مشخص در صفحه می رسند و تشکیل یک عنوان کامل را می دهند . ترفند های مختلفی وجود دارد تا به سرعت و سادگی به این افکت ها دست یابید . هنگامی که فرمان Break Apart بر یک متن ایستا ( Statix text ) اعمال می شود ، متن به حروف تشکیل دهنده اش خرد می شود ، به طوری که هر حرف قابل ویرایش می گردد . با این دستور می توانید کادر متن های مجزایی از حروف تشکیل دهنده یک متن یا عنوان داشته باشید . دستور جدید Distribute to layer  با عث می شود که هر کدام از این حروف در یک لایه مجزا قرار داده شده و آماده اعمال  بین گذاری حرکتی ( motion tween ) باشند .
هنگامی که شروع به اعمال بین گذاری حرکتی ( motion tween ) بر حروف یا کلمات مجزا می کنید ، بهتر است کار را از لایه آخر به اول انجام دهید . به عنوان مثال یک فریم کلیدی پایانی ایجاد کنید که شامل مکان نهایی حروف شما باشد . سپس در فریم کلیدی اول می توانید آنها را جا به جا کرده یا هرگونه تغییر دیگری که لازم است انجام دهید و مطمئن باشید که مکان نهایی حروف ، مشخص و ثابت است .
متحرک سازی حروف یک عنوان
۱-    ابزار متن ( Text tool  ) را از جعبه ابزار انتخا کرده و  دقت کنید  که گزینه statix text در پنل properties انتخاب شده باشد .
۲-    عنوانی که می خواهید متحرک شود تایپ کنید .
۳-    دستور Modify  – Break Apart را انتخاب کنید  ( Ctrl + B ) . هر حرف در یک لایه زیر لایه جاری قرار می گیرد .

lesson-4-animating-titles-1

lesson-4-animating-titles-5

۴-    دستور Modify >Timeline >  Distribute to Layers را انتخاب کنید . ( Ctrl + Shift + D )
هر کدام از حروف انتخاب شده در یک لایه مجزا قرار می گیرند . در این حالت هر لایه به طور خودکار ، همنام که درون آن لایه قرار دارد ، می شود .

lesson-4-animating-titles-2

۵-    برای هر لایه یک فریم کلیدی در انتهای خط زمان فیلم وارد کنید .
۶-    در فریم کلیدی اول هر لایه ، بر اساس خلاقیت خود هر تغییری که می خواهید  روی حروف بدهید .
۷-    تمامی فریم های خط اول را انتخاب و بر آنها بین گذاری حرکتی ( motion tween ) اعمال کنید .
۸-    Flash به طور خودکار تمامی حروف را به سمبل های گرافیکی تبدیلو آنها را در کتابخانه ذخیره می کند . در فیلم چنین به نظر می رسد که این حروف پس از تغییراتی گرد هم آمده و تشکیل یک عنوان کامل را می دهند .

lesson-4-animating-titles-3

نکته :
–    دقت کنید که در مرحله ۷ ، تمامی فریم ها انتخاب شده باشند . اگر فریم کلیدی آخر انتخاب نشده باشد ، Flash اجزای متن فریم کلیدی آخر را در زمان تبدیل اجزای فریم کلیدی اول به سمبل ، به عنوان متن ایستا و بدون تغییر باقی می گذارد . در این حالت بین گذاری حرکتی  شما با اجزایی متفاوت در فریم کلیدی اول و آخر به اتمام رسیده است و می تواند باعث به هم ریختگی بین گذاری در آن لایه شود .

flash-file-icon

پسورد : cmsystem.ir

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>