سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس هفتم : استفاده از Comment

در این درس با نحوه ی استفاده از Comment آشنا خوهاید شد .
در واقع Comment توضیحی است در رابطه با کد که ممکن است برای استفاده خود و دیگران آن را ایجاد نمایید . همچنین با استفاده از Comment می توانید قسمتی از کد را غیر فعال کنید .
ابتدا یک فایل جدید Action Script 3 ایجاد نمایید .
نام Layer 1 را به Actions تغییر داده و پس از انتخاب اولین فریم کلید F9 را بفشارید تا پنل Action باز شود .
در این تمرین قصد داریم قسمتی از کد را غیر فعال کنیم .
عبارت Trace را به صورت زیر وارد نمایید

trace("something");

رنگ داده ی string به صورت پیشفرض سبز می باشد . برای تغییر این رنگ می توانید از بخش preferences استفاده نمایید . برای تست این کد کلید های Ctrl + Enter را بفشارید . مشاهده خواهید کرد که متن مورد نظر در قسمت output نمایش داده می شود . به پنل actions باز گردید . نشانگر ماوس را در ابتدای کد قرار داده و دوعلامت اسلش ( // ) وارد نمایید .به این ترتیب این خط کد به رنگ خاکستری در می آید .
اکنون اگر کلید های Ctrl + Enter را بفشارید مشاهده خواهید کرد که پیغام مورد نظر نمایش داده نخواهد شد . علامت های وارد شده را از ابتدا این کد حذف کنید . در صورتی که کد مورد نظر از یک خط بیشتر باشد باید از روش دیگری استفاده شود .خط کد را انتخاب کنید و کلید های Ctrl + C را بفشارید سپس آن را در خط بعدی Paste نمایید . در صورتی که قصد داشته باشید بیش از یک خط را به صورت Comment در بیاورید باید از Multiline Comment استفاده نمایید .
برای این کار در ابتدا خط اول کلیک کرده و Enter را بفشارید و در خط اول اسبش + ستاره ( /* ) را وارد نمایید به این ترتیب تمام کد به رنگ خاکستری در می آید ، برای مشخص کردن پایان محدوده Comment در پایان خط سوم کلیک کرده و کلید Enter را بفشارید و این بار ( /* ) را وارد نمایید . به این ترتیب کد هایی که از این قسمت به بعد وارد می شود  به عنوان Comment در نظر گرفته نمی شوند .
روش دیگری برای ایجاد Comment وجود دارد . ابتدا علامت های وارد شده را حذف نمایید سپس خط اول را انتخاب کرده و بر روی آیکن Apply line comment کلیک کنید ، مشاهده خواهید کرد که این خط به صورت Comment در می آید و برای حذف Comment بر روی دکمه ی Remove Comment کلیک کنید .
اینبار هر دو خط را انتخاب نموده و بر روی آیکن Apply Block Comment کلیک کنید ، همانطور که مشاهده می نمایید هر دو خط کد به صورت Comment در می آیند .
به این ترتیب در این درس با نحوه ی Comment گذاری در ActionScript 3 آشنا شدید .

video-icon

پسورد : cmsystem.ir

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>