سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس ششم : استفاده از Trace Statement

در درس قبلی با نحوه ی مشخص کردن نوع داده برای متغیر آشنا شدید ، در این درس با استفاده از Trace Statement به بررسی مقادیر متغیر می پردازیم .
Trace Statement به صورت یک پیغام و از طریق پنجره OutPut نمایش داده می شود .
ابتدا فایل Trace_Statement.fla را از انتهای آموزش دانلود و سپس با استفاده از نرم افزار Adobe Flash آن را بارگذاری نمایید . سپس بر روی اولین فریم در لایه Actions کلیک کرده و کلید F9 را بفشارید تا پنل Actions باز شود . کلید Enter را سه مرتبه بفشارید لا به خط ۴ بروید . میزان فضای خالی بین کد ها بستگی به سلیقه شخصی شما دارد . کلمه ی trace را تایپ کرده و پرانتز را باز کنید ، در داخل پرانتز باید مقدار مورد نظر برای trace را وارد نمایید . برای مثال username را وارد کنید .
نکته : این نام به کوچکی و بزرگی حروف حساس می باشد .
پرانتز را بسته و علامت ; را برای خاتمه دادن به این خط از کد وارد نمایید سپس کلید های Ctrl + Enter را برای تست فیلم فشار دهید .مشاهده خواهید کرد که مقدار متغیر username در کادر output نمایش می دهد . این قابلیت در مواردی که کد ها پیچیده تر می شوند کاربرد بسیاری دارد .
با استفاده از trace می توانید یک متن را  به صورت پیغام نمایش دهید .برای مثال در داخل پرانتز کلمه username  را پاک کنید و سپس عبارت this code is running properly را داخل ” ” قرار دهید و کلید Ctrl + Enter را فشار دهید و مشاهده خواهید کرد که عبارت تایپ شده در قسمت output نمایش داده می شود .
در دس بعدی با نحوه ی ایجاد Comment آشنا خواهید شد .

video-icon

flash-file-icon

پسورد : cmsystem.ir

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>