سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس هفتم : توابع سودمند (Utility Functions )

jquery utility

با وجود آنکه انتخاب کردن و ایجاد مجموعه ای از عناصر صفحه یکی از معمول ترین و پر استفاده ترین کاربرد های تابع  $() محسوب می شود ، این تابع توانایی های دیگری نیز دارد . یکی از مفید ترین آن ها ، استفاده شدن به عنوان فضای نامی گروهی از توابع سودمند می باشد . تعداد زیادی از توابع سودمند با استفاده از $ به عنوان فضای نامی قابل دسترسی می باشند که اکثر نیاز های یک صفحه را پاسخگو می باشند اما در چند درس آینده تنها به معرفی برخی از آن ها می پردازیم و در آینده  نگاهی کامل تر به این توابع سودمند خواهیم داشت .
فراخوانی و استفاده از این توابع در ابتدا ممکن است کمی عجیب به نظر آید . به مثال زیر دقت کنید که تابع trim() را فراخوانی کرده ایم :

var trimed = $.trim(someString);

به یاد داشته باشید که $ نامی اختصاری برای jQuery می باشد ، در واقع کد زیر با مثال فوق هیچ تفاوتی ندارد و شاید کمی درک آن راحت تر باشد :

var trimed = jQuery.trim(someString);

در هر صورت بدیهی است که از $ و یا jQuery تنها به عنوان فضای نامی که این توابع سودمند در آن تعریف شده اند ، استفاده شده است .
نکته : اگرچه در نوشته های آنلاین jQuery ، این عناصر به عنوان توابع سودمند معرفی شده اند ، اما در حقیقت آن ها متد هایی برای تابع $() می باشند ، ( توابع در جاوا اسکریپت ، قابلیت دارا بودن متد را دارند ) .

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>