سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس هفتم : Visual Studio

visual studio

برنامه نویسان در روز های نخست برنامه نویسی وب ، از یک ویرایشگر ساده مانند NotePad استفاده می کردند . گزینه های دیگری هم وجود داشتند اما هریک دارای خصوصیات و محدودیت های خاص خود بودند . استاندارد ، کدی بسیار نزدیک به HTML خام بود که بلوک های کد ، در جاهای لازم درج شده بودند .
Visual Studio تمامی این ها را تغییر داده است . اول این که قابل توسعه بوده و حتی می تواند به صورت دوتایی همراه با برخی دیگر از ویرایشگر های ساده HTML مانند Microsoft Expression Web یا Adobe Dreamweaver کار کند . به عبارت دیگر ، می توان کد نویسی های سنگین را با Visual Studio انجام دادو از ابزار های طراحی دیگری برای زیبا سازی ظواهر استفاده کرد . دوم این که، Visual Studio دارای ویژگی هایی است که موجب صرفه جویی در زمان می شوند و نمی توان از آن ها صرف نظر کرد . به عنوان مثال ، این ابزار، قابلیت کشیدن – رها کردن صفحات وب و کشف و رفع کد هایی را که رفتاری نا مناسب دارند در اختیار قرار می دهد. Visual Studio حتی شامل یک سرور وب توکار برای تست است که با استفاده از آن می توان یک وب سایت کامل ASP.NET را ایجاد و بدون نگرانی درباره تنظیمات سرور وب تست کرد .
در دروس آینده ، نحوه ایجاد یک برنامه کاربردی تحت وب با استفاده از Visual Studio آموزش داده می شود .در طی آن ، نگاهی خواهید داشت بر آناتومی یک فرم وب ASP.NET و در ادامه مروری بر اساس XHTML ارایه خواهد شد . همچنین یاد خواهید گرفت که قابلیت تکمیل هوشمند چگونه می تواند متحیرانه تعداد خطاهای احتمالی را کاهش دهد و این که چگونه از خطایاب یک مرحله  ای و افسانه ای Visual Studio برای کشف و مشاهده برنامه خود در عمل استفاده کنید .

VISUAL STUDIO

تمامی برنامه های کاربردی .NET ، از روی فایل های منبع متنی ساده ساخته می شوند  . کد VB درون فایل های VB و کد C# درون فایل های .cs ذخیره می شوند با صرف نظر از این که این کد برای یک برنامه کاربردی تحت وب یا ویندوز طراحی شده است .با وجود این قابلیت ، شما به ندرت برنامه نویسان VB یا C# خواهید یافت که برنامه کاربردی تحت ویندوز را به صورت دستی درون یک ویرایشگر متنی ایجاد کنند . نه تنها این فرایند بسیار خسته کننده است بلکه دری به سوی گروهی از خطاهای احتمالی می گشاید که یک ابزار طراحی به راحتی می توانداز بروز آن ها جلوگیری کند . همین مطلب در مورد برنامه نویسان ASP.NET هم صدق می کند . شما به راحتی می توانید کلاس های صفحه وب را نوشته و کنترل های صفحه وب را به صورت دستی کد نویسی کنید اما باید ساعت ها وقت را صرف گسترش و تست کد خود کنید . در عوص ، منطقی تر است که یکی از نسخه های متعدد Visual Studio را بدین منظور به کار برید .
Visual Studio یک ابزار صرف نظر نکردنی برای برنامه نویسان روی هر پلات فرم است . این ابزار ، چندین فایده موثر را ارایه می دهد :
بررسی یکپارچه خطا :Visual Studio می تواند بازه ای گسترده از اشکالات را تشخیص دهد مانند خطاهای مربوط به تبدیل نوع داده ای ، کلاس ها یا namespace های از قلم افتاده و متغیر های تعریف نشده . همراه با درج حروف ، خطاها تشخیص داده شده ، خطی زیر آن ها کشیده  و برای رجوع سریع ، به لیست خطاها اضافه می شوند .
ابزار طراحی فرم وب : برای ایجاد یک صفحه وب در Visual Studio ، به راحتی می توان کنترل های ASP.NET را به محل مناسبی کشیده و خصوصیات آن ها را تنظیم کرد . Visual Studio ، کار های سنگین را انجام داده و نشانه گذاری های صفحه وب را به طور خودکار ایجاد می کند .
یک سرور وب یکپارچه : برای میزبانی یک برنامه کاربردی تحت وب ASP.NET نیاز به نرم افزار سرور وب مانند IIS ( Internet Information Services ) دارید که منتظر درخواست های مرورگر بوده و در پاسخ آن ها، صفحات مناسب را ارائه کند . تنظیم وب سرور مشکل نیست اما راحت هم نیست . با وجود یک سرور وب یکپارچه موجود در Visual Studio می توان وب سایت را مستقیما از یک محیط گسترش اجرا کرد .
افزایش کارایی برنامه نویس : Visual Studio با یک نمایش قابل پنهان سازی کد ، تکمیل خودکار دستورات کد و گرامر رنگی مبتنی بر کد ، موجب تسریع و افزایش کارایی کد نویسی می شود . حتی می توان برنامه های ماکرو پیچیده ای ایجاد کرد که کارهای تکراری را طور خود کار انجام دهند .
حد مطلوبی از خطایابی : با وجود خطایاب یکپارچه Visual Studio ،می توان اجرای کد را مشاهده کرده ، برنامه را در هر مرحله متوقف کرده و محتویات هر متغیری را بازرسی کرد . این ابزار های خطایاب می توانند از مشکلات نامتناهی هنگام نوشتن روال های پیچیده کد جلوگیری کند .
توسعه پذیری کامل :با استفاده از ماکرو ها می توان الگوهای پروژه  را تغییر داده و حتی افزودنی های سفارشی خاص را به Visual Studio اضافه کرد .حتی اگر نخواهید از این قابلیت ها استفاده کنید شاید بخواهید از تسهیلات دستی جانبی که مبتنی بر این قابلیت ها هستند ، استفاده نمایید .

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>