سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس هشتم : ایجاد اولین وب سایت ASP.NET

visual 004

در ابتدای این درس به شما کاربرانی که آموزش های ما را دنبال می کنید تبریک می گویم که به جمع برنامه نویسان ASP.NET پیوستید .
برای شروع ابتدا برنامه Visual Studio را اجرا کنید . هنگامی که شما برای اولین بار برنامه Visual Studio را اجرا می کنید صفحه آغازین یا Start Page را مشاهده خواهید

visual 001

صفحه آغازین شامل لیستی از پروژه هایی است که اخیرا باز شده اند . با کلیک روی یک پیوند از این لیست ، می توان کار را به سرعت از همان نقطه ای که اخرین باز ترک شده ، از سر گرفت  .همچنین صفحه آغازین شامل پیوند هایی به محتوای گسترش ، روی وب سایت مایکروسافت است که MSDN نام دارد . به راحتی می توانید این محتوا را نادیده بگیرید اما ممکن است یک مقاله جالب ، یک نمونه کد فوری یا یک افزودنی خیلی خوب را بیابید که امتحان آن نیز ضرری ندارد .( اگر عادت به پیمایش رسمی تر دارید ، برای دسترسی آنلاین به محتوای مشابه می توانید از مرکز گسترش ASP.NET در آدرس http://msdn.microsoft.com/asp.net استفاده کنید . )
برای هر عملی در Visual Studio ، باید یک برنامه کاربردی تحت وب ایجاد کنید .چگونگی انجام این کار را در ادامه این آموزش خواهید یافت .

ایجاد یک برنامه کاربردی جدید تحت وب

برای ایجاد اولین برنامه کاربردی Visual Studio ، مراحل زیر را دنبال کنید :
۱-    از منوی File ، گزینه ی New و سپس Web Site را انتخاب کنید . کادر محاوره ای New Web Site باز می شود .

visual 002

۲-    نوع برنامه کاربردی را انتخاب کنید . برای ایجاد سریع برنامه کاربردی ASP.NET ، گزینه ی ASP.NET Web Form Site را انتخاب کنید .
۳-    نسخه ی .NET مورد نظر خود را انتخاب کنید . با توجه به اینکه ما در این دوره آموزشی از Visual Studio 2012 استفاده می کنیم می توانید .NET Framework 4.5 را انتخاب کنیم .
۴-    محل مورد نظر را برای ایجاد وب سایت خود انتخاب کنید و محل مذکور ، محل ذخیره سازی فایل های وب سایت را تعیین می کند . به طور معمول از گرینه ی File System استفاده می کنیم .
نکته : توجه داشته باشید که ایجاد یک وب سایت ، با محل انتشار آن متفاوت می باشد . نحوه ی دسترسی به وب سایت گسترش یافته و قرار گیری آن روی یک سرور فعال وب برای دسترسی دیگران از طریق یک شبکه یا اینترنت را در دروس آینده به شما آموزش خواهیم داد .
خب اولین وب سایت خود را ایجاد کرده اید شاید هنوز کدی ننوشته باشید ولی خب این وب سایت هم در نوع خودش تکمیل هست و می توانید با اجرای فایل Default.aspx در یک مرورگر وب سایت آماده خود را ببینید .

visual 003

یک نظر

  1. بازتاب: افزودن فرم های وب | آموزش برنامه نویسی | CMS

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>