سوالی دارید؟

چنانچه سوالی دارید می‌توانید از قسمت پایین پرسیده تا پاسخ آن را بیابید!

درس نهم : پنجره Solution Explorer

solution explorer

برای مشاهده سطح بالایی از وب سایت ، از پنجره Solution Explorer استفاده می شود . این پنجره ، در گوشه بالا ، سمت راست محیط طراحی قرار دارد و تمام فایل های موجود در دایرکتوری برنامه کاربردی تحت وب را نمایش می دهد .

Solution Explorer -12

پنجره Solution Explorer  دقیقا تمامی آنچه را که درون دایرکتوری برنامه کاربردی یک وب سایت بدون پروژه وجود دارد منعکس می کند . یعنی اگر یک فایل ساده HTML ، یک فایل گرافیکی یا یک زیر دایرکتوری را از طریق Windows Explorer اضافه کنید ، در مرتبه بعدی از اجرای Visual Studio ، محتویات جدید درون پنجره Solution Explorer قابل مشاهده خواهند بود . اگر همین محتویات را در زمان اجرای Visual Studio اضافه کنید ، فورا آن را نخواهید دید . ابتدا باید وضعیت نمایش را به روز رسانی کنید . برای انجام این کار ، روی پوشه وب سایت ( که دقیقا زیر نام Solution در قسمت بالای ساختار درختی نمایان است ) درون پنجره Solution Explorer ، کلیک راست کرده و گزینه Refresh Folder را انتخاب کنید .
هدف از ایجاد Solution Explorer ، حذف مراجعات مکرر به Windows Explorer و صرفه جویی در وقت است . در عوض ، کارهای مختلفی در زمینه مدیریت فایل ها دورن Visual Studio از طریق این پنجره قابل انجام است .تغییر نام ، حذف با نسخه برداری از فایل ها توسط یک کلیک راست ساده روی آن فایل و انتخاب فرمان مناسب انجام می شود .

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>